close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Powrót w Bieszczady

Wycieczki krajowe i zagraniczne oraz relacje z ich przebiegu

Re: Powrót w Bieszczady

Postautor: Jack dodano: 26 sty 2023, 18:58

Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki :)
Nie ma co się zastanawiać Zbyszku, tylko pozbieraj swoje materiały i wydaj przewodnik :)
,, Po śladach motocykla Dziadka Zbyszka :) "
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2239
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Powrót w Bieszczady

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 26 sty 2023, 22:10

Jack pisze:Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki :)
Nie ma co się zastanawiać Zbyszku, tylko pozbieraj swoje materiały i wydaj przewodnik :)
,, Po śladach motocykla Dziadka Zbyszka :) "


W tym miejscu muszę zacytować DaJana. "Szacun....... pocukrowałeś"
No to Jacku zaczynamy ;)
"Po śladach motocykla Dziadka Zbyszka :) "
Opis miejsc do których dojechałem Rometem Soft Chopper 2 Made in China, ale z fabryki Senke ;) . Tytułowy ślad pozostawiają za mną oryginalne opony Made in China montowane na linii produkcyjnej.
No i mogę już kończyć mój przewodnik. Około 80% nabywców pojazdów z tymi oponami w pierwszym miesiącu eksploatacji wymienia je na ( żeby nie wchodzić w dyskusję na temat markowe, niemarkowe napiszę) inne ;) . Wychodzi na to Jacku że te 80% użytkowników nie pojedzie śladem chińskich opon dziadkowego motocykla. Również znajdzie się grupa osób dla których nazwanie chińskiego wyrobu motocyklem przekreśli jakąkolwiek wartość takiego przewodnika.
Pozostańmy przy tym że miło mi podzielić się z Wami tu na forum zdjęciami i jakimiś ciekawostkami. :)

Mariuszz pisze: Jeden lubi poziomki a drugi jak mu skarpetki śmierdzą. :D


Wiem. Już ustaliłeś że ja od poziomek. ;)

beniamin82 pisze:Dobre dobre z tym artykułem. W zasadzie byłby bestseller, bo ja się z dziadkiem dogaduje słabo - znaczy mamy całkiem odwrotne przekonania na wielu płaszczyznach. Nie przeszkadza to jednak w dyskusji. Dodaje pikanterii :-).

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Beniamin82 jako dziennikarz użyłeś określenia "bo ja się z dziadkiem dogaduję słabo - znaczy mamy całkiem odwrotne przekonania na wielu płaszczyznach".
Możesz napisać na jak wielu płaszczyznach?

Synonimy słowa wiele • Słownik synonimów języka polskiego ...
Najpopularniejsze synonimy słowa wiele to: mnóstwo, miriady, multum, fala, co niemiara, masa, pełno, morze, setki, bezlik, nawała, nawał, rzeka, wielość, w bród, bez liku, mrowie, huk, fura, tysiące, cały szereg, dużo, mnogość, masę, grad, chmara, natłok, miliony, kupa, zatrzęsienie, ... .

Z tego co pamiętam to odwrotne przekonania mamy co do jednego. Makaron al dente - Ty. Makaron miękki - ja :rotfl:
Myślę że słowo "wiele" niefortunnie dobrałeś.
Potraktuj to jako prztyczek ;)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Powrót w Bieszczady

Postautor: Mariuszz dodano: 27 sty 2023, 00:15

dziadek zbyszek pisze:Wiem. Już ustaliłeś że ja od poziomek. ;)


Ależ oczywiście. Jak każdy w klubie. Z amatorami śmierdzących skarpet bym się nie zadawał. :)
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1166
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Powrót w Bieszczady

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 28 sty 2023, 01:25

Nawiązując do mojego pierwszego filmiku gdzie podjechałem pod Cerkiew w Turzańsku i pojechałem dalej, powróciłem ;) :)

https://photos.app.goo.gl/BQSqxNb3qhyGYBdJ6

Cerkiew Łemkowska w Turzańsku.
------------------------------------------
W Turzańsku, na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego znajdziemy ciekawą drewnianą prawosławną cerkiew św. Michała Archanioła. Jest to świątynia typu łemkowskiego, trójdzielna z trzema wieżami. Znajdują się one nad babińcem, nawą i prezbiterium. Zwieńczone są baniastymi hełmami i sygnaturkami. Zrębowa konstrukcja szalowana jest pionowymi deskami. Po bokach cerkwi znajdują się dwie zakrystie, a do babińca z czasem dobudowano przedsionek.
Cerkiew w Turzańsku wybudowano w latach 1801-1803 i stanęła ona w miejscu starszej budowli z 1526 roku. Początkowo świątynia była cerkwią greckokatolicką, a po II wojnie światowej i po zakończeniu wysiedleń w ramach „Akcji Wisła” była użytkowana przez kościół rzymskokatolicki. Miało to miejsce w latach 1947–1961, potem władza ludowa zamknęła i zaplombowała wejście. Dwa lata później została przekazana w użytkowanie prawosławnym, którzy gospodarują tu do dziś.
Wewnątrz cerkwi zachował się niekompletny ikonostas, gdyż część ikon została rozkradziona. Warto też zwrócić uwagę na ciekawe polichromie z przełomu XIX i XX wieku. W 1985 roku cerkiew wpisano do rejestru zabytków, a w 2009 roku uregulowano stan prawny nieruchomości i przekazano ją oficjalnie Kościołowi Prawosławnemu. Cerkiew w Turzańsku leży na podkarpackim Szlaku Architektury Drewnianej, a w 2013 roku została wpisana na listę UNESCO.

GPS: 49.36927, 22.12898

W sierpniu 2020 trwał remont dachu i elewacji Cerkwi.

https://photos.app.goo.gl/bLtZSnWvULP9ZAi28

Był dzień powszedni i trwał remont, Cerkiew była zamknięta. Remontu doglądał duchowny umęczony upałem, siedział w cieniu. Poleciłem szczęściu Bożemu i przysiadłem się do niego, zagadałem. Zapytałem czy w Cerkwi jest ikona św. Michała Archanioła bo pod takim wyzwaniem ona a i mój wnuk Michał. Oczywiście że jest, ale żeby otworzyć muszę ofiarę na koszyk uczynić, zgoda. Dalsze negocjacje o możliwość zrobienia zdjęć ;) .Za otwarcie Cerkwi i możliwość zwiedzenia całej z oprowadzeniem i opowiadaniem oraz zrobieniem 4 zdjęć ustaliliśmy wysokość ofiary do koszyka i ruszamy.
Dobra wiadomość dla Mariuszz'a, Cerkiew to nie Meczet i buty mogą zostać na nogach ;) .wiele monet przykrył bym tym banknotem który polożyłem do koszyka, ale byłem i cztery foty są ;)

https://photos.app.goo.gl/ZLhfni8N7fbfRmmk7

A tak wyglądała na Pasterkę 2022 zdjęcia otrzymałem od Mariusza Janika z Biura Podróży Bieszczader

https://photos.app.goo.gl/ngM2vFjscWaQYLZc7
https://photos.app.goo.gl/AaWC83c1wtkT6hGz9

A w najbliższą niedzielę pojechałem do Cerkwi na Mszę :)

https://photos.app.goo.gl/juUDJYj1wuWGBa1r9

i zrobiłem jedno zdjęcie, z ukrycia :)
Jeszcze jedna ciekawostka :)

DZWONNICA w Turzańsku
----------------------------------
Na osi cerkwi w Turzańsku, a dokładniej od strony zachodniej, stoi trójkondygnacyjna drewniana dzwonnica konstrukcji słupowo-ramowej, na planie czworoboku z 1817 r. Została zwieńczona dachem namiotowym o sferycznym profilu z baniastą wieżyczką (stylizowaną na sygnaturkę) z pozorną latarnią i kutym krzyżem. DZWONNICA w Turzańsku jest najwyższą w Polsce drewnianą dzwonnicą o konstrukcji słupowej.
Miłego oglądania :)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Powrót w Bieszczady

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 02 lut 2023, 11:24

Dzisiaj obudziła mnie taka wiadomość.
:)
„Dzień dobry,
W związku z wzięciem udziału przez Pana w konkursie na imię dla żubra informuję, że imię jakie Pan przesłał zostało wybrane w wyniku postępowania weryfikacyjnego komisji konkursowej. Dodatkowo imię Pulina wysłał Pan jako pierwszy.
W związku z powyższym serdecznie Panu gratuluję i proszę o przesłanie adresu kontaktowego na jaki prześlemy do Pana upominki.
W razie pytań służę pomocą.

Z poważaniem
Adam Szmiłyk - Nadleśnictwo Stuposiany
Referent ds. edukacji leśnej”

No i jak tu nie wrócić w Bieszczady?
Zaczynam zbierać przysmaki dla Puliny :) i planuję, odwiedziny Zagroda Pokazowej Żubrów obowiązkowo :)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Powrót w Bieszczady

Postautor: jędrek dodano: 02 lut 2023, 13:05

No :oklasky: , to teraz dziadku zbyszku czy dziadku chrzestny ? ;)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1244
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Powrót w Bieszczady

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 02 lut 2023, 20:13

Nie wiem (narazie) ;) która jest moja

https://photos.app.goo.gl/SM47nPPQGSaGDGVJ7

Do konkursu było zgłoszonych ponad 1000 propozycji imion dla tych panienek. Żubry z Zagrody w Mucznem pochodzą z linii Białowiesko - Kaukaskiej i imiona muszą zaczynać się na litery PU.
Cieszę się bardzo że mam taką piękną chrześnicę, bo obie śliczne.
No i kum niczego sobie ;)

https://photos.app.goo.gl/ekQNNw6hMQxfrk898
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Powrót w Bieszczady

Postautor: Mariuszz dodano: 02 lut 2023, 20:34

dziadek zbyszek pisze:Nie wiem (narazie) ;) która jest moja

https://photos.app.goo.gl/SM47nPPQGSaGDGVJ7


Bardziej podobna ta z lewej. :)
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1166
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Powrót w Bieszczady

Postautor: Jack dodano: 02 lut 2023, 21:47

Też obstawiam tą z lewej :D gratki dziadku Zbyszku :oklasky:
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2239
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Powrót w Bieszczady

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 02 lut 2023, 21:50

Mariuszz pisze:
dziadek zbyszek pisze:Nie wiem (narazie) ;) która jest moja

https://photos.app.goo.gl/SM47nPPQGSaGDGVJ7


Bardziej podobna ta z lewej. :)


Niby tak ale ojciec tej po lewej wywodzi się z linii śląskiej, Pszczyna i okolice :) poza tym jak usłyszy muzykę to w jej stronę się kieruje ;) .A ta mała taka bardziej brodata :) pełnej krwi zagrodowej, myślę że to Pulina.
Jutro się wyjaśni :)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podróże

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron