close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Cięgno dźwigni biegów

Re: Cięgno dźwigni biegów

Postautor: krysz dodano: 26 mar 2020, 16:33

:D Przedni przegub też da się ogarnąć, już nie będzie wylatywać :)
Obrazek
Była mowa o akcesoryjnych przegubach... próbowałem, szkoda kasy, luz taki że aż grzechotało :)
Obrazek
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Cięgno dźwigni biegów

Postautor: Kazan dodano: 26 mar 2020, 19:17

Na chwilę obecną nie mam dostępu do spawarki, ale dobrze wiedzieć że jest to sprawdzona opcja.
Awatar użytkownika
Kazan
Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2020, 23:47
Motocykl: Zipp Raven 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Cięgno dźwigni biegów

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 26 mar 2020, 19:34

DaJan pisze:Szacun....te dziadek nie dowcipkuj....tylko pomóż rozwiazac problema... :D :motor: pozdro.

No DaJanku zmobilizowałeś mnie :D
Jest jeszcze możliwość nadmiernego luzu na osi stopki zmiany biegów i to powoduje nieprecyzyjny ruch wodzika. Ja robiłem swego czasu przy Viatorze taką panewkę z blachy po puszce od piwa. Od piwa ;) a nie od Pepsi :D A jak już jesteśmy przy zakupie surowca na panewkę to kupujemy sześciopak piwa marki ...iec a jak będziemy wycinali panewki z DaJanem to jeszcze O...cim Mocne Dubeltowe też sześciopak. Uwaga nie wycinać z nieotwartej puszki ;) Powodzenia :D
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2227
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Cięgno dźwigni biegów

Postautor: DaJan dodano: 26 mar 2020, 21:22

Szacun...te dziadek nie przypominaj mi luzów na stopce zmiany biegów....kolega utoczył mi tulejke z brazu samo smarujacego sie....ale tak to zrobił , ze kolibie sie dalej....i bedzie.....to urok czajna sprzetów... :D -ja zyletki powbijam....:)---sa i 8 paki.... :D -damy rade..........jak tam po tym kontrascie.....kolorków nie zmieniłeś.... :) :motor: -pozdro.
Największym przeciwnikiem marzeń jest portfel.
Awatar użytkownika
DaJan
Klubowicz
 
Posty: 1462
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:58
Lokalizacja: Krosno
Motocykl: Keeway Cruiser 250V-Romet R150
Tel. kom.: 511429521
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 5789859
Wiek: 68

Re: Cięgno dźwigni biegów

Postautor: lysy11 dodano: 09 kwie 2020, 12:36

witam a czy da sie dostac takie ciegno fabrycznie nowe? raven 2009. ewentualnie ktos sie orientuje z jakiego motocykla pasuje? klocki hamulcowe dopasowalem z suzuki savage 650 to moze i to pasowaloby z innego modelu?

ciegno w tym samym miejscu co u autora postu mam narazie polapane na tasme i trytytki trzyma sie juz pare miesiecy ale w koncu sie rozpadnie. z tym ze u mnie glowka nie wypadla z panewki tylko z tylu glowki wylamal sie nit (glowka zostala w panewce a polaczenie rozpadlo sie na wybieraku [nie jestem pewien czy fachowo tak sie to nazywa])
lysy11
Forumowicz
 
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2019, 14:28
Motocykl: Zipp raven 250 2009
Płeć: mężczyzna

Re: Cięgno dźwigni biegów

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 09 kwie 2020, 21:22

Wymontuj i do spawacza jak kumaty to naprawi.
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2227
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Cięgno dźwigni biegów

Postautor: lysy11 dodano: 09 kwie 2020, 21:46

dziadek zbyszek pisze:Wymontuj i do spawacza jak kumaty to naprawi.


a czy to polaczenie "glowki" z oczkiem na wielowypust z wybieraka nie musi byc ruchome? bo rozumiem ze chodzi o zespawanie jednego z drugim. chyba ze rozumiem zle to przepraszam
lysy11
Forumowicz
 
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2019, 14:28
Motocykl: Zipp raven 250 2009
Płeć: mężczyzna

Re: Cięgno dźwigni biegów

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 10 kwie 2020, 00:05

lysy11 pisze: glowka nie wypadla z panewki tylko z tylu glowki wylamal sie nit

Majster obejrzy i zdecyduje czy pospawa główkę w miejscu wyłamania czy może wymyśli przeróbkę
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2227
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Cięgno dźwigni biegów

Postautor: Kazan dodano: 03 maja 2020, 20:42

dziadek zbyszek pisze:
DaJan pisze:Szacun....te dziadek nie dowcipkuj....tylko pomóż rozwiazac problema... :D :motor: pozdro.

No DaJanku zmobilizowałeś mnie :D
Jest jeszcze możliwość nadmiernego luzu na osi stopki zmiany biegów i to powoduje nieprecyzyjny ruch wodzika. Ja robiłem swego czasu przy Viatorze taką panewkę z blachy po puszce od piwa. Od piwa ;) a nie od Pepsi :D A jak już jesteśmy przy zakupie surowca na panewkę to kupujemy sześciopak piwa marki ...iec a jak będziemy wycinali panewki z DaJanem to jeszcze O...cim Mocne Dubeltowe też sześciopak. Uwaga nie wycinać z nieotwartej puszki ;) Powodzenia :D


Sprawdzałem to, luz jest tylko na tych przegubach, poza tym w normie.
Awatar użytkownika
Kazan
Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2020, 23:47
Motocykl: Zipp Raven 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Cięgno dźwigni biegów

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 03 maja 2020, 22:07

Kazan pisze:Sprawdzałem to, luz jest tylko na tych przegubach, poza tym w normie.

Regulowałeś długość cięgna? Luz na tych przegubach nie ma wpływu chyba żeby się rozpadał.
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2227
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zipp Raven

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość