close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Keeway Superlight nie odpala

Keeway Superlight nie odpala

Postautor: mattcitysurfer dodano: 26 cze 2018, 16:39

Cześć Koledzy,

przede wszystkim pragnę się przywitać, jako że to mój pierwszy wpis, Wasze zdrowie! :piwa:

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem Keewaya Superlight'a 125. Zwracam się do Was z pytaniem, bo może ktoś z Was miał podobny problem i udało się coś zdziałać bez pomocy mechanika. Zaparkowałem niedawno motocykl, wyłączyłem silnik, a po kilku minutach gdy próbowałem odpalić motor zaskoczył na chwilę, po czym nastąpił strzał (chyba z rury) i motocykl zgasł i od tamtej pory nie odpala. Wiecie co to może być? Domyślam się, że coś z układem paliwowym/gaźnikiem, ale nie mam pojęcia czy sam jestem w stanie zaradzić. Czy miał ktoś z kolegów podobne objawy lub ma pomysł czy można coś tu zdziałac bez pomocy profesjonalisty. Niestety KSL rozkraczył się w takim miejscu, że trochę musiałbym wydać na lawetę do swojego mechanika, a być może to jakaś mała sprawa. Dodam, że sprawdziłem świecę i iskra jest, paliwo tez dolałem na wszelki wypadek :D

Z góry dzięki za pomoc!
mattcitysurfer
Forumowicz
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018, 09:07
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna

Re: Keeway Superlight nie odpala

Postautor: eNgine dodano: 26 cze 2018, 18:30

Kranik rozumiem odkręcony ? Próbowałeś odpalać ze złożoną stopką boczną (może czujnik jej rozłożenia szwankuje i odcina zapłon). Kolejna możliwość to czerwony wyłącznik zapłonu na kierownicy, może nie styka - warto go kilka razy poprzełączać.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Keeway Superlight nie odpala

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 26 cze 2018, 20:50

Na początek przyczyny szukaj w tym czym wyłączyłeś silnik, może brak kontaktu.
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Keeway Superlight nie odpala

Postautor: mattcitysurfer dodano: 26 cze 2018, 20:51

Dzięki za odpowiedź! Kurek na pewno odkręcony. Nóżka i przyciskiem zapłonu na kierownicy tez ruszałem, żeby utwierdzić się, ze zaskakuje, także z tym raczej wszystko ok. Poza tym ten strzał z rury (silnika?) sugeruje mi, że coś tam jednak poważniej zadziało się - coś się przytkało, pękło czy coś takiego :/
mattcitysurfer
Forumowicz
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018, 09:07
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna

Re: Keeway Superlight nie odpala

Postautor: mattcitysurfer dodano: 26 cze 2018, 20:54

dziadek zbyszek pisze:Na początek przyczyny szukaj w tym czym wyłączyłeś silnik, może brak kontaktu.


Czym wyłączyłem? Masz na myśli czy wyłączyłem przyciskiem zapłonu czy np kluczykiem? Szczerze mówiąc zdarza mi się również to drugie :oops: Czy może być to przyczyna problemów? Z góry dzięki za wyjaśnienie :)
mattcitysurfer
Forumowicz
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018, 09:07
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna

Re: Keeway Superlight nie odpala

Postautor: beniamin82 dodano: 26 cze 2018, 21:08

Silnik wyłącza się kluczykiem!
Ten przełącznik na kierownicy to awaryjny wyłącznik silnika.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6680
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Keeway Superlight nie odpala

Postautor: Markossa dodano: 26 cze 2018, 22:18

mattcitysurfer pisze: sprawdziłem świecę i iskra jest, paliwo tez dolałem na wszelki wypadek :D


Jeśli masz iskrę to przełącznik, stacyjka, stopka odpada. Oznacza to również, że rozrusznik kręci (bo jak inaczej sprawdzić iskrę na wykręconej świecy).
Przy założeniu że kranik przepuszcza paliwo raczej mało prawdopodobne aby gaźnik był suchy. Ewentualnie otwórz wlew paliwa - eliminacja zapchanego odpowietrznika baku w kluczyku (no ale jak dolewałeś paliwo to otwierałeś korek)

W takim wypadku obstawiam luz na zaworach lub jego brak (kiedy ostatnio była regulacja ?) - ale bez zdjęcia górnej pokrywy i kilku kluczy się o tym nie przekonasz.
Moim zdaniem górna pokrywa do zdemontowania i sprawdzenie luzów zaworowych oraz układu napędu rozrządu (nie wiem czy ten model jest na łańcuszku czy na popychaczach).

Po zdemontowaniu pokrywy zaworów sprawdził bym zależnie co występuje:
- łańcuszek rozrządu - luz (kręcąć kluczem wałem jak przy ustawianiu zaworów) - w celu wyeliminowania luźnego łańcuszka czego powodem może być napinacz. A luźny łańcuszek rozrządu to przestawione fazy i brak możliwości odpalenia
- popychacze rozrządu - (kręcąć kluczem wałem jak przy ustawianiu zaworów) - możliwość wystąpienia skrzywienia popychacza
- czy wszystkie śruby trzymającą klawiaturę rozrządu i wałek są dokręcone - czy czasem się nie oberwały- zerwały śruby i wałek ma znaczne luzy.
Napęd rozrządu i wszystko co go ustala ma wpływ na pracę silnika lub na brak możliwości jego odpalenia

A jeśli po zdemontowaniu pokrywy zaworów wszystko będzie dobrze to raczej mechanik tylko - niestety. Silnik na stół i jedzie z koksem.
Awatar użytkownika
Markossa
Forumowicz
 
Posty: 43
Rejestracja: 11 lis 2017, 12:15
Lokalizacja: PIŁA
Motocykl: ZIPP RAVEN LUX
Tel. kom.: 531832646
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Keeway Superlight nie odpala

Postautor: eNgine dodano: 27 cze 2018, 09:31

Jeszcze dodał bym do tego drożność filtra powietrza i kroćców - może wyciągnij filtr i spróbuj odpalić bez.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Keeway Superlight nie odpala

Postautor: mattcitysurfer dodano: 27 cze 2018, 11:56

Markossa pisze:W takim wypadku obstawiam luz na zaworach lub jego brak (kiedy ostatnio była regulacja ?) - ale bez zdjęcia górnej pokrywy i kilku kluczy się o tym nie przekonasz.
Moim zdaniem górna pokrywa do zdemontowania i sprawdzenie luzów zaworowych oraz układu napędu rozrządu (nie wiem czy ten model jest na łańcuszku czy na popychaczach).


Dziękuję bardzo za radę, ale chyba tego się nie podejmę, bo jestem zupełnym laikiem i boję się, że więcej zepsuję niż naprawię :D Co do ostatniej regulacji to 2 miesiące temu miałem przegląd przed rozpoczęciem sezonu, także zakładam, że jakby coś było nie tak to poprawiliby. Chociaż wiadomo jak to jest jak się nie przypilnuje wszystkiego...
mattcitysurfer
Forumowicz
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018, 09:07
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna

Re: Keeway Superlight nie odpala

Postautor: mattcitysurfer dodano: 27 cze 2018, 12:02

eNgine pisze:Jeszcze dodał bym do tego drożność filtra powietrza i kroćców - może wyciągnij filtr i spróbuj odpalić bez.

Dzięki, postaram dobrać się do filtra powietrza.

Orientujecie się może gdzie znajduje się filtr paliwa, bo to też chyba mogło się przytkać? Albo jakiś inny element układu paliwowego?
mattcitysurfer
Forumowicz
 
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018, 09:07
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Keeway

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość