close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Keeway RKS 125 2015r.

Re: Keeway RKS 125 2015r.

Postautor: zibias dodano: 01 kwie 2019, 13:15

Zastanawiam się czy można do RKS założyć minimalnie szersze opony, szczególnie na tył. Jeśli tak to o ile i czy mogą być bezdętkowe.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zibias
Forumowicz
 
Posty: 46
Rejestracja: 28 kwie 2018, 10:41
Motocykl: Keeway RKS 125 Black
Płeć: mężczyzna

Re: Keeway RKS 125 2015r.

Postautor: krzysieg dodano: 20 maja 2019, 16:39

Znalazłem aluminiowy płaskownik do kamerki grubszy i krótszy , dzięki temu nie wpada w drgania minusem jest to
że na nagraniu widać kawałek zegarów musiałby być z centymetr dłuższy ale na razie tak zostawiam .
Zacząłem sezon motocyklowy mam już ponad 400 km przebiegu :D .
Jadąc do Wrocławia (120 km) nie zrobiłem żadnej przerwy , powinienem zrobić
przynajmniej jedną dłuższą w połowie drogi na ostygnięcie silnika jak jest na dotarciu ...
Jeszcze trochę pojeżdżę po mieście , w weekend trasa Wrocław - Jelenia Góra i wymieniam olej .
Jadąc bardzo wolno coś pobrzękuje , podejrzewam że to plastiki przy podnóżkach , jeden stuka o ramę
ostrą krawędzią i jest pod nim wytarta farba , nakleję jakieś podkładki gumowe .
Niestety to plastik pomalowany spray em o kolorze grafitowym i już jest w jednym miejscu na prawym plastiku przetarcie od buta .
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Keeway RKS 125 2015r.

Postautor: krzysieg dodano: 26 maja 2019, 09:42

Na początku tematu w pierwszym poście napisałem że luz łańcucha wg. instrukcji to 20-30mm ,pomyłka- w instrukcji jaką dostałem jest jednak 10-20mm .
Nie wiem skąd te 20-30 wziąłem ale można to chyba uznać za prawidłowy luz.
W tej chwili mam na stopce centralnej bez obciążenia jakieś 25 mm luzu.
Ustawienie luzu wg. instrukcji 10-20mm bez obciążenia spowoduje że siadając luz ten się jeszcze zmniejszy i łańcuch będzie maksymalnie naprężony co jest niebezpieczne ! .
Wczoraj przed wyjazdem do Jeleniej Góry nasmarowałem łańcuch olejem przekładniowym bo akurat taki miałem .
Dojeżdżając ostatnie kilometry, po puszczeniu gazu słychać było lekkie postukiwanie ,mimo nasmarowania łańcucha rozciągnął się jeszcze bardziej
i był tuż nad mocowaniem-sprężyny stopki bocznej,kręcąc kołem czasem czasem o nią stukał to chyba ta przyczyna , o dziwo nie było nic porysowane ,to tyle o łańcuchu.
Olej wymieniony na castrol półsyntetyk 10w40 , niestety 1litr to za mało,zabrakło :) , ustawiając oba koła na równej wysokości na stopce centralnej mam
w okienku minimum , ma być 1,2litra czy 1,4 ? (w instrukcji piszą raz tak a raz tak) .
Filtr oleju wymieniony , potwierdzam - HifloFiltro HF131 pasuje idealnie ,te same wymiary co fabryczny .
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Keeway RKS 125 2015r.

Postautor: NIKT dodano: 26 maja 2019, 10:47

Zazwyczaj (jeśli nie zawsze) producenci podają 2-3 cm luzu łańcucha i myślę, że stąd wziąłeś takie wartości.
U mnie w instrukcji podaje producent aby łańcuch ustawiać na stopce BOCZNEJ.
Dodatkowo łańcuch jest rozciągnięty nierównomiernie i w jednym punkcie będzie miał np. 4cm a w drugim 3 cm. Łańcuch ustawia się w miejscu bardziej wyciągniętym i ustawia go w górną granicę czyli 3cm.

Ja mam ten komfort, że zawsze mogę kogoś poprosić o wejście na moto i dopiero pod takim obciążeniem ustawiam łańcuch na 2,2 cm i używam do tego metrowki.
Osobiście smaruję łańcuch smarem w sprayu i starcza taki zabieg na ok 800-900 km. Chyba że jechałem długo w deszczu to po deszczu z automatu.
Łańcuch bezringowy psikam na rolki i dość szybko to idzie jak ma się centralkę bo kręcąc kołem mniej niż pół minuty to zajmuje, z ringowym dłużej mi schodzi bo psikam dodatkowo na każdy uszczelniacz i tutaj nie przesadzę mówiąc o 5 minutach :P Bo jak przesadzisz z ilością smarowidła to nadmiar zrzuci siła odśrodkowa wszędzie naokoło.
I łańcuch po przejażdżce jak jest ciepły najlepiej smarować.

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Keeway RKS 125 2015r.

Postautor: krzysieg dodano: 26 maja 2019, 13:33

Znalazłem resztę tego samego oleju w garażu :) , 250ml i dokładnie tyle brakowało , czyli do Rks-a weszło mi 1250ml do górnej kreski .
Do szybkiego sprawdzenia luzu moja metoda to : dociskam ogniwa nachodzące do tylnej zębatki od dołu ,w tych samych warunkach (obciążenie stopka)
ustawiam koło aby ogniwo przed zębatką docisnęło się do końca między zęby , następnie naciskam na ogniwa przed nim , jeśli przy dobrym ustawieniu
z miarką jestem w stanie docisnąć 3 ogniwa do zębatki a po pewnym czasie udaję się już 4 to powstał luz na łańcuchu .
Ja też psikam po trochu na każdą rolkę od góry i kręcę kołem, między łańcuch a koło wkładam kawałek kartonu żeby nie uwalić koła .
Nasmarowałem łańcuch po czyszczeniu naftą -to mi się wydaje bez sensu bo smar nie miał się jak trzymać i ściekał razem z resztkami nafty .
Do suchej odtłuszczonej powierzchni by przylegał .
Mam smar do łańcuchów motocyklowych valvoline biały syntetyczny .
Wcześniej używałem oleju przekładniowego i nafty :)...
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Keeway RKS 125 2015r.

Postautor: NIKT dodano: 26 maja 2019, 14:03

Mierzę luz łańcucha w połowie długości wahacza.
Po czyszczeniu naftą przecieram ręcznikiem papierowym (nie rwie się i nie zostają jego części na łańcuchu) do sucha i reszta syfu zostaje na ręczniku.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Keeway RKS 125 2015r.

Postautor: zibias dodano: 26 maja 2019, 19:59

Mój RKS, na którym przejechałem jak na razie prawie 5000km w towarzystwie DragStar mojego brata. Byliśmy ostatnio na małym "wypadzie" korzystając z ładnej pogody:)ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zibias
Forumowicz
 
Posty: 46
Rejestracja: 28 kwie 2018, 10:41
Motocykl: Keeway RKS 125 Black
Płeć: mężczyzna

Re: Keeway RKS 125 2015r.

Postautor: krzysieg dodano: 27 maja 2019, 18:38

Jak Ci się sprawuje ?
Łańcuch masz jeszcze fabryczny ?
Zastanawiałem się nad kufrem ale lampa wtedy byłaby od góry niewidoczna , kufer średnio pasuje
do rks-a i tego typu nakedów.
Ostatnio wykręciłem db killer , na niskich obrotach ma fajny basowy dźwięk na wyższych taki sam jak był tylko troszkę
głośniej .
Rks- standardowo jest bardzo cichy .
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Keeway RKS 125 2015r.

Postautor: zibias dodano: 28 maja 2019, 07:33

Sprawuje się bez zastrzeżeń, regularna wymiana oleju-używam Motul 7100 10W40, smarowanie łańcucha, który jest fabryczny i nie ma problemu. Kufer centralny wykorzystuję regularnie i uważam, że wbrew temu co piszesz pasuje całkiem nieźle wizualnie do RKSa. Co do światła, to mam założone dodatkowe STOP przy płycie kufra, które jest dedykowany do kufra SHAD i jest doskonale widoczne, założyłem je wyłącznie ze względu na to żeby było widziane przez wysokie pojazdy typu TIR. Światło tylne również nie jest aż tak przysłonięte.
Również wykręcałem i to kilka razy zwężkę czy db killer, jak kto woli to nazwać i wracałem do niej z powrotem. Po prostu bardziej pasuje mi cichsza praca w czasie jazdy, i tak nie zrobimy z Keewaya tego czym nie jest.
Awatar użytkownika
zibias
Forumowicz
 
Posty: 46
Rejestracja: 28 kwie 2018, 10:41
Motocykl: Keeway RKS 125 Black
Płeć: mężczyzna

Re: Keeway RKS 125 2015r.

Postautor: krzysieg dodano: 29 maja 2019, 16:50

Myślę o jakichś torbach bocznych , wiesz do czego są te uchwyty pod plastikami bocznymi i siedzeniem ?
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Keeway

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości