close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Superlight

Superlight

Postautor: Rogusi dodano: 26 cze 2019, 18:52

Od jakiegoś czasu jak jadę i mam obroty tak około 4k i jak chcę przyspieszyć to motocykl nagle gubi moc na kilka chwil. Później jest ok. Dzieje się tak raz na przejechany odcinek do pracy i z pracy. Nic nie zmieniałem w nim. Motocykl na wtrysku. Może powodem tego jest że tankowałem poza miastem i paliwo może słabej jakości. ? Nie mam pojęcia co to może być. Miał ktoś podobne doświadczenia ?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Rogusi
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:40
Motocykl: keeway superlight 125
Płeć: mężczyzna

Re: Superlight

Postautor: eNgine dodano: 26 cze 2019, 21:02

Może być słabe paliwo, ale może też coś z wypadaniem iskry - warto obejrzeć świece i przewody WN + fajka i w razie czego wymienić, standardowo też polecam sprawdzić mocowanie masy do ramy i dokręcenie klem akumulatora.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Superlight

Postautor: Lucky Luke dodano: 09 lip 2019, 00:24

Rogusi pisze:Od jakiegoś czasu jak jadę i mam obroty tak około 4k i jak chcę przyspieszyć to motocykl nagle gubi moc na kilka chwil. Później jest ok. Dzieje się tak raz na przejechany odcinek do pracy i z pracy. Nic nie zmieniałem w nim. Motocykl na wtrysku. Może powodem tego jest że tankowałem poza miastem i paliwo może słabej jakości. ? Nie mam pojęcia co to może być. Miał ktoś podobne doświadczenia ?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


Przypadkiem nie zatankowales 98 lub czegoś vpower itp?
Lucky Luke
Lucky Luke
Klubowicz
 
Posty: 229
Rejestracja: 19 sie 2015, 00:46
Lokalizacja: Radzymin
Motocykl: SuperLight, Benelli TRK, GSX-R
Płeć: mężczyzna

Re: Superlight

Postautor: Rogusi dodano: 09 lip 2019, 21:48

Od 1.5roku tankuje 98 tylko. I zawsze było ok.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Rogusi
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:40
Motocykl: keeway superlight 125
Płeć: mężczyzna

Re: Superlight

Postautor: Lucky Luke dodano: 09 lip 2019, 21:53

Miałem tak przy 98 odradzono mi te silniki to woły robocze a 98 nic im nie daje poza wyższą trmperaturą moze tu jest kłopot
Lucky Luke
Lucky Luke
Klubowicz
 
Posty: 229
Rejestracja: 19 sie 2015, 00:46
Lokalizacja: Radzymin
Motocykl: SuperLight, Benelli TRK, GSX-R
Płeć: mężczyzna

Re: Superlight

Postautor: NIKT dodano: 09 lip 2019, 21:56

Jak jedziesz ze swoją największą prędkością przelotową to motocykl utrzymuje prędkość czy zwalnia po czym przyspiesza, a Ty nie operujesz rollgazem tylko trzymasz jednostajnie ?

Obstawiałbym najbardziej rzeczy wymienione przez eNgine.

Czy ja wiem czy jest sens lania 98 ? Ziomek pracujący na stacji (większej) mówił że jak im zrobili kontrolę to 98 miało 94 oktany, a dostawa 98 była raz na nigdy :P
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Superlight

Postautor: Rogusi dodano: 10 lip 2019, 05:43

Prędkości są w normie i nie zwalnia. Jest taki moment jak jest zimny silnik i przejadę około 4km i lekko puszczę gaz i znowu chcę przyspieszyć to na parę sekund traci moc. Słychać w tłumiku obciążenie silnika jak to bywa przy przyspieszeniu ale innych reakcji brak. Po chwili jest już ok. ( 10s)To jest chyba ten moment gdzie gdzie silnik staje się ciepły. Ale co lepsze to jak jadę na wyższych obrotach 5k to takiego przypadku nie ma w tym momęcie. Tylko jak z zimnego silnika przechodzi w ciepły i mam okolice 4k. W piątek zatankuję 95 i będę obserwował parę dni.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Rogusi
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:40
Motocykl: keeway superlight 125
Płeć: mężczyzna

Re: Superlight

Postautor: adam7213 dodano: 08 sie 2019, 22:10

Kolego ,czy udało rozwiązać ci się ten problem?
w moim KSL występuje czasami taka sytuacja, błędów brak.
adam7213
Forumowicz
 
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:57
Motocykl: Keeway Superlight 125
Płeć: mężczyzna

Re: Superlight

Postautor: Rogusi dodano: 04 wrz 2020, 06:44

Po 3 latach użytkowania widzę że taka sytuacja jest w czasie przechodzenia zimnego silnika w ciepły. A rozwiązałem ten problem tak że poprostu jadę równo nie regulując za mocno gazem i nawet nie wiem gdzie ten moment mija. Żadnych objawów.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Rogusi
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:40
Motocykl: keeway superlight 125
Płeć: mężczyzna


Wróć do Keeway

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości