close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Wskaźnik biegów KSL

Re: Wskaźnik biegów KSL

Postautor: Maciej71 dodano: 20 paź 2020, 21:39

Dobrze ze jest to forum, zawsze coś fajnego się dowiem, dziękuje.
Może za jakiś czas i ja będę mógł coś mądrego powiedzieć :oklasky:
Awatar użytkownika
Maciej71
Forumowicz
 
Posty: 344
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:39
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: Keeway Superlight 125
Tel. kom.: 692444938
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Wskaźnik biegów KSL

Postautor: Gixer dodano: 20 paź 2020, 22:08

Kto pytanie nie błądzi :D
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Wskaźnik biegów KSL

Postautor: jacecek dodano: 22 paź 2020, 12:33

Od dawna myślałem o zamontowaniu wyświetlacza biegów. Wydawało mi się, że jest to bardzo istotny wskaźnik.
Szczególnie po przesiadce z czterobiegowej VT 600 na CBF z 6-cioma przełożeniami.
Już mija trzeci sezon jazdy bez wyświetlacza i jakoś sobie radzę, choć pewnie w końcu założę ten wskaźnik zapiętego biegu.
Jednak, z moich przemyśleń i analizy przebiegu jazdy w tym okresie, wynika że jego użyteczność jest dyskusyjna.
W czasie zwykłej jazdy „w trasie” wrzucam po kolei biegi, dochodzę do VI i sobie lecę. Czasem zdarza się że szukam 7 biegu (ale tylko czasem) a jak trzeba zredukować przy wyprzedzaniu to łatwo policzyć czy schodzę o jeden czy o dwa biegi.
Podczas jazdy w mieście, gdy np. ruszam spod świateł, jadę wraz z kolumną innych pojazdów wrzucając biegi stosownie do prędkości a dojeżdżając do świateł stopniowo redukuję do 1 lub do luzu (kontrolka luzu jest chyba we wszystkich motocyklach).
Podczas dynamicznej jazdy w miejskiej dżungli, obserwując wszystko i wszystkich na około, nie miałbym czasu na śledzenie wskazań wyświetlacza a w chwili gdy „coś” zaczyna się dziać wciskam hamulec i sprzęgło … i …. jeśli nie pamiętałbym lub nie spojrzałbym ułamek sekundy wcześniej na wyświetlacz to …. to nic nie wiem bo urządzenie pokazuje bieg tylko wtedy gdy klamka sprzęgła nie jest wciśnięta. A jak ją puszczę to silnik sam mi mówi czy mam za niski czy za wysoki bieg.

Jednak, jak napisałem na wstępie, gdy już wymienię opony, klocki hamulcowe i napęd to kolejną inwestycją będzie wyświetlacz biegów.

Podsumowując - uważam, że jest to fajny i przydatny gadżet ale na pewno nie jest niezbędny i konieczny.
pozdrawiam - jacecek
Awatar użytkownika
jacecek
Klubowicz
 
Posty: 646
Rejestracja: 16 paź 2011, 00:27
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Motocykl: Honda CTX 700 D
Tel. kom.: 668842471
Płeć: mężczyzna
Wiek: 66

Re: Wskaźnik biegów KSL

Postautor: Maciej71 dodano: 22 paź 2020, 12:46

Widzisz - poruszyłeś istotny temat !
Nie wiedziałem że wyświetla tylko przy puszczonej klamce ? To tak naprawdę rozwiazuje mój problem.
Ja chciałem wiedzieć na którym jestem biegu jak się np. awaryjnie zatrzymam , a wiadomo jak stanę to będę miał sprzęgło wciśnięte, a wtedy nic nie zobaczę / dobrze rozumiem ?/
Jeśli tak jest to / znowu będę musiał się szybko nauczyć liczyć od 1-5 i od 5-1 :rad: /
Awatar użytkownika
Maciej71
Forumowicz
 
Posty: 344
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:39
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: Keeway Superlight 125
Tel. kom.: 692444938
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Wskaźnik biegów KSL

Postautor: Morph dodano: 22 paź 2020, 19:19

Nie jest tak ,są wyświetlacze które pokazują zapięty bieg ,bez względu ,czy masz wciśnięte sprzęgło ,czy też czy akurat parzysz kawę w expresie :D
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Wskaźnik biegów KSL

Postautor: jacecek dodano: 22 paź 2020, 23:05

No to krótka piłka - czy Twój wyświetlacz pokazuje bieg przy wciśniętej dźwigni sprzęgła ? Jeśli nie - to dlaczego zamontowałeś taki co nie pokazuję ?
pozdrawiam - jacecek
Awatar użytkownika
jacecek
Klubowicz
 
Posty: 646
Rejestracja: 16 paź 2011, 00:27
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Motocykl: Honda CTX 700 D
Tel. kom.: 668842471
Płeć: mężczyzna
Wiek: 66

Re: Wskaźnik biegów KSL

Postautor: Maciej71 dodano: 22 paź 2020, 23:43

Wcześniej myślałem ze nie ma znaczenia czy jedziesz czy stoisz, czy sprzęgło masz wciśnięte ?
A skoro są różne , to pomyśle o takim ze w każdym momencie będę widział bieg.
Możecie się śmiać, dziś byłem na krótkiej wycieczce, wyjechałem z małej wioski, jechałem spokojnie, nagle okazało się ze mam skręt z głównej w prawo a tam ludzie na pasach.
I jak już stanąłem nie pamiętałem co zrzuciłem? Oczywiście dramatu nie było bo ruszyłem z 2, a dla 125 to nie jest komfortowe ruszanie.
I chyba jednak na przyszły sezon , poszukam fajnego wskaźnika. Ale pokazywać ma nawet przy wciśniętej klamce.
Awatar użytkownika
Maciej71
Forumowicz
 
Posty: 344
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:39
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: Keeway Superlight 125
Tel. kom.: 692444938
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Wskaźnik biegów KSL

Postautor: Morph dodano: 23 paź 2020, 04:12

jacecek pisze:No to krótka piłka - czy Twój wyświetlacz pokazuje bieg przy wciśniętej dźwigni sprzęgła ? Jeśli nie - to dlaczego zamontowałeś taki co nie pokazuję ?

Nie ,mój nie pokazuje ,zamontowałem taki bo po mi nie przeszkadza to ,po drugi nie jestem elektronikiem aby bawić się w lutowanie kabelków ,po prostu chciałem taki który podepnę i będzie od razu działał ,a po trzecie takie co nie trzeba lutować a pokazują bieg przy wciśniętym sprzęgle miały większą bezwładność w pokazywaniu biegu. Podsumowując wolę szybkość reakcji na zmianę biegu niż info o biegu na wciśniętym sprzęgle _bezradny
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Wskaźnik biegów KSL

Postautor: Maciej71 dodano: 23 paź 2020, 09:53

na wiosnę będę wymieniał olej po raz pierwszy to na przeglądzie załatwię to w serwisie, niech lutują niech spawają .
Tylko muszę coś znaleźć - zależy mi żeby pasował do reszty.
W myśl zasady - jak już ma nie jechać to niech chociaż wygląda :) :)
Awatar użytkownika
Maciej71
Forumowicz
 
Posty: 344
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:39
Lokalizacja: Wrocław
Motocykl: Keeway Superlight 125
Tel. kom.: 692444938
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Poprzednia

Wróć do Keeway

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość