close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: eNgine dodano: 26 sie 2017, 10:17

CB500 tak, ale np. NC700 brzmi bardzo podobnie, wykorbienia wału ma 270 stopni (czyli rzędówka udaje V o kącie rozwarcia 90).
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 924
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: jacor dodano: 26 sie 2017, 15:31

robson pisze:
No ma fakt, bo też powoli kręcę się po ogłoszeniach. Z drugiej strony w tej cenie vstroma 650 kupi pewnego z polskiego salonu a nie sprowadzonego nie wiadomo skąd, podobnie jak transalpa 700 więc robi się marna okazja.

Nowy V-storm kosztuje 35500(na stronie Suzuki) porównywanie nowego do używanego jest trochę bez sensu.
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1882
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: Morph dodano: 26 sie 2017, 16:05

jacor pisze:
robson pisze:
No ma fakt, bo też powoli kręcę się po ogłoszeniach. Z drugiej strony w tej cenie vstroma 650 kupi pewnego z polskiego salonu a nie sprowadzonego nie wiadomo skąd, podobnie jak transalpa 700 więc robi się marna okazja.

Nowy V-storm kosztuje 35500(na stronie Suzuki) porównywanie nowego do używanego jest trochę bez sensu.

Ale już nową Hondę cbr500r można kupić za 25500 zł ,a to już jest porównywalna cena ,a masz serwis na każdym rogu i w każdym sklepie dostaniesz części.Porównywanie używanego japońca w wyższej półce cenowej z nowym chińskim ma sens ,bo nieraz jest on w lepszym stanie technicznym niż nowy chiński _bezradny
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1753
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 26 sie 2017, 17:48

Morph, odpowiedź mi czym według Ciebie był keeway?
Twoje słowa to: Mercedes wśród Chińczyków.

A ja powiem że benelli jest klasę wyżej.

Wystarczy spojrzeć na jakość kostek i przewodów. Nawet opony markowe dają. To nie jest typowy znany nam Chińczyk.
Każda śruba na locticte, nawet pokrywa filtra oleju.
Zresztą co ja się będę rozdrabniał, wejdź na benelli forum italia i poczytaj opinie użytkowników.

Porównywalna to jest honda cb500x za 28100 z rocznika 2016. A to już 1/3 ceny więcej.

Cb500r to nie turystyk w dalekie trasy.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: wydech dodano: 26 sie 2017, 19:13

beniamin82 pisze:No tak, niezniszczalna i ukochana przez Polaków Japonia.
Ale to Benelli to nie taki do końca chińczyk, bo Qjian Jiang kupiło go wraz z fabryką i inżynierami, nawet montowane są we Włoszech (BN 251 jest, a TRK nie wiem).
Pytanie sprowadza się może do "Nowy Włoch, czy używana Japonia"


no Beniu, brawo jak kupowałeś swojego Benelli to ci było on chińczyk ( mimo vinu z Włoch z) :)) :)), a jak innym polecasz to przecież on nie chińczyk tylko Włoch.
Prawda jest taka że do 15 letniej używanej Japonii części dostaniesz bez problem ba nawet filtry oleju, a Ty do swojego nowego cacka sztukujesz filtr oleju przyklejając uszczelkę, ot cała prawda. A jak skończy się gwarancja albo importer się zwinie to części będziesz z Włoch lub z Chin ściągał będzie na pewno szybko i tanio
Awatar użytkownika
wydech
Klubowicz
 
Posty: 1225
Rejestracja: 14 lis 2012, 20:09
Lokalizacja: okolice Torunia
Motocykl: TS 350+GSF 600
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 26 sie 2017, 19:32

Pożyjemy zobaczymy. Benelli należy do Chinczyków, za niedługo też Fiat i Chrysler będzie ich.

Jeździłem chińczykiem i nadal jeżdżę. A że ten chiński pojazd ma jakość lepszą niż to do czego przyzwyczaił nas Romet czy Junak modelami z dolnej chińskiej półki to co? Trzeba to ludziom jakoś wytłumaczyć, bo tak jak wy widzicie czarne i białe. Zresztą każdy wydaje pieniądze na co chce. Ja mam nowe i tyle.

Oni się rozwijają a że "kupili" know how wraz z Benelli? To ich prawo.

Co do filtra oleju to na razie jestem pierwszym użytkownikiem tego modelu w Polsce. Jak go zamawiałem to strona www jeszcze nie istniała, więc nie dziwi mnie fakt że filtra nie było w magazynie.
To mi odbiło żeby kupić nim dealer wystartuje i mi to umożliwiono. Filtr oryginalny jest już do mnie w drodze, więc spoko loko.

Wydech, znasz inna chińską firmę do której givi, shad i puig robi akcesoria?

Według Ciebie wszystko jest białe albo czarne. Chińskie zawsze jest kiepskie a Motorland to Romet.
Miałeś kymco? Są problemy z ich serwisem a może z częściami? Może miałeś problem żeby kupić części do Rieju? Snajper nie miał...
Rozmawiam z tymi ludźmi często i znam ich podejście do klienta. Rozmawiam z Rometem, Junakiem, Bartonem,Zippem i Motorlandem.

Wiedziałeś że amerykański oddział Suzuki zbankrutował i zwinął się na jakiś czas?

I jak was tak czytam, wydecha i Morpha to tym bardziej jestem zły na Rometa że psuje nam możliwość posiadania tańszych a całkiem dobrych sprzętów. Zepsuli wszystko jak widać chcąc się szybko nachapać. Teraz nikt nikomu nie ufa, za wyjątkiem Japończyków którzy dobijali rannych i strzelali do sanitariuszy.

Zobacz jaka różnica jest między naszymi importerami a lexmoto...

Nie mam czasu z wami gadać, bawię się z młodym.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 26 sie 2017, 20:21

Wydech a części mogę kupić w 19 krajach Europy...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 26 sie 2017, 20:37

Ale jak testy i prezentacje to proszę.

Po Niemiecku:

http://www.motorradonline.de/einzeltest ... 26218.html

Jeszcze po Angielsku:

http://www.bikesrepublic.com/featured/f ... ture-bike/
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6684
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: mojo dodano: 26 sie 2017, 20:49

Szukałem ostatnio maxi skutera dla żony. Złaziłem i obdzwoniłem trochę salonów. Oglądaliśmy alternatywnie BN 250 i BN 300 i spotkałem się z opiniami tych co składają że Kymco lepiej spasowane od Benelli. Oba wymienione modele po "posiedzeniu" na nich sprawiały wrażenie że są dla osób raczej do ok 170 cm wzrostu (ja mam 186 a ona 176) może to jednak subiektywne odczucie i ktoś lubi takie nogi podkurczone :)
mojo
Forumowicz
 
Posty: 79
Rejestracja: 25 maja 2017, 07:46
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Kymco Zing II 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 26 sie 2017, 20:59

:) Szczęście nie polega na szukaniu tego co chcesz, a na akceptowaniu tego co masz. :)
Ot tak patrząc z boku :D
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2231
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości