close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Akumulator - nowy - przestroga

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: NIKT dodano: 09 lis 2020, 18:07

Hej,
przyszła u Brata w samochodzie pora na nowy akumulator z racji ciężkiego odpalania po całej nocy. Sprawa łatwa - sklep - podaje parametry - sprzedawca zapewnia jaki to wyjątkowo dobry akumulator ma godny polecenia - kupuje.


Ku przestrodze - proście sprzedawcę o wykonanie testu akumulatora przed jego kupnem.

Polski producent - AutoPart - akumulator o prądzie rozruchowym 850 (instrukcja samochodu mówi że min. wartość to 760 dodatkowo na półce akumulatora większy gabaryt nie wejdzie)

Do sedna:
Aku nowe (4mc temu wyprodukowany)
Prąd rozruchowy 850 - prąd zmierzony 712...
W sklepie Pan w wielkim szoku bo "to niemożliwe. Jutro go przetestujemy". Brat zostawił go jako "towar niezgodny z umową" i czeka na werdykt.

Na testerze:
Rated: wartość deklarowana - 850
Measured: wartość zmierzona - 712

Proście sprzedawcę o test akumulatora.

Ps. O dziwo znane marki przy mnie testowane również nie trzymają w znacznym stopniu (30-50 zawyżone etykiety).
Trzymały wartości akumulatory "TAB0" i "FORSE" ok 5-10 mniej niż deklaracja producenta (wystarczy doładować).

Na TAB0 jeździł Brat 3lata i kolejne 2 jeździ na nim znajomy.ObrazekObrazek

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: zdzichu125 dodano: 09 lis 2020, 21:14

A co to jest autopart?
Awatar użytkownika
zdzichu125
Forumowicz
 
Posty: 614
Rejestracja: 27 mar 2014, 22:08
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: K750, BMW R1150RT, JINLUN 250V
Płeć: mężczyzna

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: NIKT dodano: 10 lis 2020, 00:31

Ponoć to nie żaden "no name".

Wg sprzedawców to "najlepszy polski producent akumulatorow". To to samo co TUBORG, R1 czy R2 itd.

Tak jak Varta to Exide.
Duracell to Banner.


Czytając na ich stronie "AUTOPART - producent polskich akumulatorów, to firma specjalizująca się w przemysłowej produkcji wysokiej jakości akumulatorów. AUTOPART to sukces, jaki osiągają ludzie wspólną pracą od 1982 roku. AUTOPART produkuje rocznie 2,5 mln akumulatorów, które dystrybuuje do ponad 50 krajów całego świata. Firma nieustannie rozwija i modernizuje park maszynowy, a dostawcy maszyn i urządzeń należą do światowych liderów wśród producentów sprzętu dla branży akumulatorowej."

Na Centrze, Boschu i Varcie się przejechałem więc skoro mam płacić na nazwę, a Aku ledwo starcza na 2 lata..

Pierwszy Bosch S5 wytrzymał mi 6 lat. Kolejny aż 2..

Centra działała niecałe 2 i wszystko było fajnie i prawidłowo, aż jadąc na zakupy i wracając po 30 min wsiadam do auta a tam nawet się nie zapaliły kontrolki na desce. (2ch znajomych miało dak samo).

Jakoś odszedłem od znanych marek i np
TAB0 - 5 lat i nadal auto odpala bez zająknięcia.
Forse - u Karoliny 3 lata i nadal żyje.
Duracell - 4 lata u Taty w aucie.

Więc skusił się Brat na "AutoPart" bo instrukcja auta przewiduje akumulator 760 prąd rozruchowy i ogranicza znacznie wybór wielkość kieszeni na Aku pod nogami... Większość Aku o tych wymiarach ma max 720.. pozostaje Bosch i Varta 760 ale uraz pozostał ... No i jakoś tak się skończyło :P


Znajomy mi podesłał jako ciekawostkę odnośnie rozbieżności w deklaracji a rzeczywistości.. :

https://youtu.be/5KhDdA6QG6g

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: Damianos 980 dodano: 10 lis 2020, 00:38

Autopart to polska fabryka akumulatorów z Mielca.
NIKT z tego co słyszałem to akumulator swoją pełną pojemność i moc uzyskuje dopiero po 3-4 cyklu ładowania/rozładowania także może wcale nie zostałeś oszukany tylko akumulator mógł przyjechać od producenta do sklepu a po jakimś czasie może został tylko podładowany ładowarką mikroprocesorową. (którą nie zrobimy gęstości elektrolitu w aku kwasowym a jest to najważniejszy parametr)
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: paweljunkers dodano: 10 lis 2020, 00:56

Warta to złom 2 lata i dwa miesiące to jego żywotność. Kupilem w jednim dniu z tesciem moj wytrzymał miesiąc dłużej. Wybralismy warte ze skąpstwa , wystarczyło dołożyć 80 zł i kupić pomarańczową tople . U teścia topla przyjechała 11 lat w hundayu to ja zakupilem niedawno do Galaxy nigdy nie ładowany , czasem 12 godz na światłach pod pracą bo czasem nie działa mi brzęczek i nic na nim to nie robi. Niedawno kupiony - hm znalazłem gwarancje okazalo sie że to juz 5 lat u mnie w służbie ;)
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: NIKT dodano: 10 lis 2020, 08:32

Akumulator miał datę produkcji na obudowie 4mc temu.

Byłem w innym sklepie i np Varta miała 30 mniej niż nas obudowie.
TAB0 - z 750 miał 746
Forse - 720 miał 709
I w tym też sklepie Pan powiedział że w obudowach 278mm max jaki technologicznie producenci są w stanie osiągnąć to 780..
850 jest w obudowie 315mm.

Takie różnice rozumiem i w pełni akceptuje :)

Ale strata rzędu 138 jest dla mnie nieporozumieniem bo takie straty akumulatory mają po 3ch latach eksploatacji..
Potem się dziwić że Aku wytrzymał rok a producent jako odmowę reklamacji podaje że akumulator niedoladowany przez co zasiarczony i to wina użytkowania....

To dla mnie jakbym kupił 1L butelkę zwykłej wody i miał w niej 800g bo muszę sobie pozostałe 200 dolać z kranu :P

Albo kupował nowe opony zimowe mające 7mm a po zmierzeniu miałyby 5mm (największą skuteczność opon zimowych to 4mm). Ale to tak na mój chłopski rozum :P


Topla z tego co przeczytałem to TAB

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: paweljunkers dodano: 10 lis 2020, 12:47

Topli nie testowałem przy zakupie ale jak w tym roku kupowałem baterie do Hani to poprosiłem o wydruki testu ze starego i nowego aku. Nie znam się za bardzo ale ponoć dobrze wypadł Obrazek

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: jędrek dodano: 11 lis 2020, 09:48

paweljunkers pisze:Topli nie testowałem przy zakupie ale jak w tym roku kupowałem baterie do Hani to poprosiłem o wydruki testu ze starego i nowego aku. Nie znam się za bardzo ale ponoć dobrze wypadł Obrazek

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Wszystko zależy od użytego soku czy to był tymbark czy inny. :rotfl: :rotfl: oczywiście żart :)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1240
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: NIKT dodano: 12 lis 2020, 17:35

Finał nastąpił.
"Producent nie jest w stanie zapewnić parametrów z etykiety"

Kupiłem w innym sklepie TAB0.
Deklarowana 750, zmierzona 748.

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Akumulator - nowy - przestroga

Postautor: eNgine dodano: 12 lis 2020, 19:51

Generalnie akumulator, na który trafiłeś wygląda po prostu na niedoładowany - mógł też być użyty do czegoś i potem nie naładowany. Problem z akumulatorami AGM jest też taki, że je bardzo trudno naładować na 100%- dlatego że nie można na nich przekraczać napięcia 14.8-14.9 V, a przy takim napięciu przywrócenie odpowiedniej gęstości elektrolitu może zająć kilka - kilkanaście dni - zależnie jak mocno był wcześniej rozładowany. Podejrzewam, że sprzedawca albo nie dba o stan naładowania swoich akumulatorów, albo robi to po macoszemu. Oczywiście istnieje też jakaś mała szansa że się trafił egzemplarz z dużą rezystancją wewnętrzną. Te mierniki testujące akumulatory nie testują prądu rozruchowego, tylko go szacują na podstawie zmierzonej rezystancji wewnętrznej i napięcia na biegunach - co w sumie daje w miarę miarodajne wyniki.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Następna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości