close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zipp raven 125

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Zipp raven 125

Postautor: jędrek dodano: 03 gru 2020, 21:53

Najprościej było by odkręcić kierownicę i zobaczyć do jakiego momentu da się naciągnąć linki,weź pod uwagę że jeszcze musisz skręcać ;) wtedy będziesz widział jakie risery kupić bo może nie trzeba całej rury kierownicy wymieniać :) https://allegro.pl/kategoria/czesci-i-a ... t-1-5-1203 :)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1240
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Zipp raven 125

Postautor: arturr5432 dodano: 03 gru 2020, 22:08

Dzięki jędrek , o to właśnie mi chodzi a romet i zipp to jest to samo.Tak szczerze to wolę samą kiere wymienić a do riserów pasowała by szyba a poza tym to jakoś nie pasuje mi w oryginalnej kierownicy kąt wygięcia końcówek i moim zdaniem mam manetki zbyt blisko siebie a przesunięcie jej do przodu zbyt wiele nie zmienia i wtedy wygląda jak byk z rogami do przodu .
arturr5432
Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2020, 21:33
Motocykl: Zipp Raven 125
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp raven 125

Postautor: NIKT dodano: 05 gru 2020, 00:26

Czasami słyszy się, że ktoś zrobił sobie kierownicę wg własnego projektu bo gotowce ze sklepu nie spełniały oczekiwań.

Sam nie giął jej ale robił projekt i szukał człowieka z gientarką kończąc najczesciej u ludzi zajmujących się poręczami czy balustradami.

Jechał moto i na bieżąco dokładał świeża gięta rurę aby dobrać najlepsze kąty.

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Zipp raven 125

Postautor: arturr5432 dodano: 05 gru 2020, 17:02

Dzięki za podpowiedź. Niestety w naszym terenie nie ma takich firm, ale może poszukam takich firm gdzieś dalej.
arturr5432
Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2020, 21:33
Motocykl: Zipp Raven 125
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp raven 125

Postautor: franky49 dodano: 05 gru 2020, 20:27

Hej! LWG!
Temat wymiany kiery przerabiałem u siebie. Najpierw w Julku 125 wymieniłem fabryczną na bardziej wygiętą. Jestm dosyć wysoki i też musiałem odchylać kierownicę do przodu. Raz, że nie wygodnie a dwa to wygląda to średnio. Tak sobie. Kinkong na mortorynce. :_hura: _boisie
Druga i aktualna przeróbka to w obecnym Romku 250 V. Najpierw z fabrycznej lekko giętej wymieniłem na tą od Julka. Nie pasowało. Za wąska. Lubię kierownice szerokie.. Kupiłem risery od Virago 250 V i kierownicę typu T-bar. Trochę pojeździłem i stwierdziłem że jeszcze za wąska. W końcu wymieniłem z powrotem na fabryczną bo okazało się że jest szersza i przy riserach od virago nie muszę się wreszcie schylać. :rad:
Pamiętaj o tym co pisał tu kolega. Odkręć kierownicę z riserów i przymierz sobie na luźno jak ci będzie pasowała. Sprawdź długości linki od gazu, ssania, sprzęgła i od hamulca. Na wprost i w skręcie. Może okazać się że będą za krótkie. Kolejna sprawa to średnica kierownicy. Na rynku masz 22 cm i 25 cm. Musisz dokupić taką jaką masz teraz jeśli nie chcesz wymieniać osprzętu (manetki, mocowanie lusterek i klamek, risery). Co do gięcia samemu to nie polecam. Popsułem jedną i wiem, że do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt no i oczywiście trzeba jednakowo wygiąć obie strony. Bardziej polecam poszukanie na Allegro lub OLX. W moim przypadku właściwie starczyła wymiana riserów. Ty jeśli chcesz mieć wysoką kierownicę pamiętaj jak pisałem o linkach, zmierz szerokość mocowania na riserach i szerokość samej kierownicy. To po to żebyś potem nie miał wrażenia, że jedziesz z rękami ściśniętymi do siebie. Ważne jest też wygięcie na części manetkowej. Jeśli nie chcesz potem drętwiejących nadgarstków postaraj się sprawdzić sobie jakie powinno być. To chyba nazywa się odsadzenie kierownicy.
Jak pisałem - szukaj. Na pewno coś znajdziesz. Lub zleć komuś kto się zna wykonanie. Ale to dosyć kosztowne..
„Non est ars mori sed vivere” („Nie sztuka umrzeć, sztuka żyć”)
Awatar użytkownika
franky49
Forumowicz
 
Posty: 64
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:30
Lokalizacja: Spiczyn
Motocykl: ROMET 250V
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp raven 125

Postautor: jędrek dodano: 05 gru 2020, 20:44

Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1240
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Zipp raven 125

Postautor: arturr5432 dodano: 06 gru 2020, 18:04

Szukam, ciągle szukam. Już mam na oku coś z allegro tylko będę musiał pomierzyć wszystko abym nie musiał póżniej odsyłać bo nie będzie mi pasować. kurcze to nie będzie taka łatwa sprawa jak mi się wydawało na początku. Zwykła wymiana kierownicy a tyle problemów.
arturr5432
Forumowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2020, 21:33
Motocykl: Zipp Raven 125
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość