close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Hiszpania 2021

Wycieczki krajowe i zagraniczne oraz relacje z ich przebiegu

Re: Hiszpania 2021

Postautor: Luca dodano: 21 lip 2021, 14:01

krysz pisze:Pierwsze pozdrowienia już są... z Francji.

Dużo przekroczyłeś ? Zawsze będzie co powiesić na pamiątkowej ścianie w garażu ;)

P.S.
To 70 ze strzałką to oznacza ograniczenie na wszystkich pasach, czy tylko na samym zjeździe?
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: krysz dodano: 22 lip 2021, 07:08

Luca pisze:
krysz pisze:Pierwsze pozdrowienia już są... z Francji.

Dużo przekroczyłeś ? Zawsze będzie co powiesić na pamiątkowej ścianie w garażu ;)

P.S.
To 70 ze strzałką to oznacza ograniczenie na wszystkich pasach, czy tylko na samym zjeździe?

No właśnie nie do końca wiem... W piśmie stoi, że pomiaru dokonano na autostradzie A20 (PK/PR 281 - 285, pomiar odcinkowy?)
Przekroczyłem o 10 km/h z czego 5km mi "darowano" na błędy w pomiarze...
45 euro ze zniżką :D (pierwszy termin zapłaty), a później 68e aż do 180e.
Jest też informacja, że jeżeli chcę fotkę to muszę wysłać list z kopiami moich dokumentów i mandatu...
Zrobię zdjęcie mandatu to wrzucę.
p.s. Byłem w pracy, gdy zadzwoniła żona z radosną informacją, że dostałem list z Francji :D Od razu popsuł mi się humor...
Ostatnio zmieniony 22 lip 2021, 07:29 przez krysz, łącznie zmieniany 1 raz
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1562
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: krysz dodano: 22 lip 2021, 07:25

Obrazek
Obrazek
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1562
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: jacor dodano: 23 lip 2021, 16:49

Patrząc na twoje problemy z ładowaniem to też miewałem z tym problemy. W tym roku mam telefon z wielką baterią 8000 mAh i nie ładowałem go w trasie ani razu.
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1868
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: krysz dodano: 24 lip 2021, 11:54

c.d. dzień 3
Nim jednak wjadę na autostradę kręcę kółka na rondzie; nawigacja każe mi jechać w miasto, ale przecież widziałem wcześniej, nim tu dotarłem, kierunek na Stuttgart... Olewam navi i wracam... jest droga do autostrady A81.
Jeszcze dobrze się nie rozpędziłem :), a już mijam zjazd na Fryburg... coś za wcześnie, niedługo na pewno będzie ten właściwy, na trasę nr 31 przez Titisee- Neustadt (polecał mi ją podczas rozmowy ruski-niemiec), podobno ulubioną przez motocyklistów...
Jadę a drugiego zjazdu brak... nawigacja znów się wyłączyła, chyba nie lubi upałów :). Po około 40 km zjeżdżam na parking i wyciągam mapę. No tak... tamten to był ten właściwy wyjazd, muszę wracać. Korzystam jednak z postoju i wyjmuję z sakwy konserwę rybną, a nawet dwie, bo chleba brak...
Obrazek
Po opróżnieniu puszek ruszam w nadziei na szybki wyjazd i nawrotkę, ale nie tak szybko... nim się pojawi i opuszczę autostradę jadę kolejną dwupasmówką i dopiero po kilku kilometrach jest wyjazd i wiaduktem wracam na zachód; do autostrady. Powrót na południe, aż wreszcie po kilkudziesięciu kilometrach zjeżdżam na drogę 31 przez góry Schwarzwald do Fryburga.
Obrazek
W Titisee-Neustadt tankuję, skąd z góry robię ostatni skok do Francji...
Obrazek
Przez centrum Fryburga do autostrady A5, kierunek na Bazyleę, w prawo wielkim mostem przez Ren i około 10 km autostradą pod Miluzę.
Oczywiście żadnych bramek, kontroli i gdyby nie tablica z literką "F" nie wiedziałbym że jestem w innym państwie :)
Tu zjeżdżam do miasta, bo autostrady we Francji są płatne i jak większość nudne...
Pół godziny kręcę się po Miluzie szukając wyjazdu krajową drogą na Lyon. Nawigacja nie działa, zero oznaczeń, na ulicach wielkie progi spowalniające i często ograniczenia do 30 km/h a upał wykończa... Wracam do autostrady, jest kierunek na Lyon. Przy najbliższej okazji opuszczam A36 by wjechać na lokalną D483. Gdy zauważam tabliczkę z rysunkiem łóżka, skręcam jak nakazuje strzałka... mały hotelik odnajduję na obrzeżach, starsza pani w rejestracji informuje, że miejsc wolnych brak. Czyżby, bo przed hotelem zaparkowane stoi tylko jedno auto? "Zaglądam głęboko w oczy" starszej pani, chyba mówi prawdę :) . Trudno, kurtka na plecy i ruszam w kierunku Belfort.
Pierwsze rondo i od razu pojawia się tablica z wizerunkiem namiotu... dobra nasza, łapię trop. Jest kemping, wygląda na wypasiony znaczy o wysokim standardzie. Przed rejestracją rondo, które grzecznie objeżdżam w koło i melduję się przed młodą panienką, która na dzień dobry pyta w jakim języku będziemy rozmawiać; "inglisz", dżermeny"? czekam jeszcze chwilę, ale nie pada słowo "raszen" :) . "Little bit oll lengłicz" odpowiadam i jakoś udaje się przebrnąć przez wszystkie formalności:) Trochę tego było, dostaję garść papierów, za wi-fi też muszę płacić i ruszam uboższy o ok. 20 euro, by rozstawiać swój domek.
Obrazek
Obóz rozbity, woda na herbatkę się gotuje, konserwa otwarta, kolejny dzień w podróży dobiega końca...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Od domu oddaliłem się o 1840 km, z czego ok. 200 km można było zaoszczędzić, gdyby nie problemy z gps-em.
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1562
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: Szubi dodano: 24 lip 2021, 21:48

Fajnie się czyta.
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2594
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Hiszpania 2021

Postautor: zdzichu125 dodano: 25 lip 2021, 07:32

Ranek w pracy, szybka kawa i lektura. :oklasky:
Awatar użytkownika
zdzichu125
Forumowicz
 
Posty: 614
Rejestracja: 27 mar 2014, 22:08
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: K750, BMW R1150RT, JINLUN 250V
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: krysz dodano: 26 lip 2021, 09:41

W swoim opisie podróży recepcję zwałem rejestracją; to chyba dlatego, że w domu od żony często słyszę słowo "rejestracja" (pracuje w służbie zdrowia) :) .
p.s. cieszę się, że ktoś to czyta, bo uwierzcie mi, że wolę jeździć niż pisać... :D
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1562
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 26 lip 2021, 11:36

krysz pisze:p.s. cieszę się, że ktoś to czyta, bo uwierzcie mi, że wolę jeździć niż pisać... :D

Czytam, czekam na cd. :D
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Hiszpania 2021

Postautor: Mist dodano: 26 lip 2021, 20:06

Też czytam i czekam na dalej :czytaj: :)
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podróże

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron