Polecane publikacje
skutery

"Skutery i motocykle chińskie – prawdy i mity"

 „… jazda motocyklem pozwala doświadczać świata w sposób diametralnie odmienny od wszelkich innych sposobów postrzegania rzeczywistości…”

Dla ludzi zafascynowanych jednośladami świat ma specjalną ofertę doznań emocjonalnych. Poza sporymi dawkami adrenaliny serwuje nam umiejętność zachwycania się detalami, które niewtajemniczeni w fenomen pasji obojętnie mijają wzrokiem. Połysk chromu, głębia barwy lakieru, ulotność formy… Tę osobliwą przypadłość potrafią odnaleźć w sobie jedynie prawdziwi pasjonaci.


Postrzeganie motocykli wyłącznie przez pryzmat marki, lub co gorsza ceny, to nie pasja – to pomyłka.

Pierwsza pozycja na rynku stająca w opozycji wobec utartych stereotypów i obiegowych mitów przypisywanych chińskim jednośladom.

 

Rok wydania 2008.
Dla wszystkich zarejestrowanych członków KCM cena – 10 złotych.


ksiazka_wizual_przod_i_tyl

To nowa publikacja, która pojawiła się w sprzedaży w grudniu 2011 roku. Stworzona przez pasjonatów książka będąca odważnym eksperymentem już przed swoją premierą uzyskała przydomek „kultowej”.

Na czym polega w tym wypadku eksperyment? – otóż Gawędy zostały skonstruowane na wzór rozmów przy ognisku. Głos mają tu zarówno debiutanci, jak i bardziej doświadczeni motocyklowo i pisarsko autorzy. Książka została podzielona na trzy części: literacką, podróżniczą i ogólną, co powoduje, że prawie każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

„Teraz My mamy swoją książkę dla braci na maszynach. Nasza jest napisana przez Nas. Nasze przeżycia, nasze nastroje i emocje. Wspaniały egzemplarz ginącego gatunku medialnego. Ostatnia Wolna Książka." – Napisał jeden z autorów.

Tyle dowiedziałem się zanim otrzymałem egzemplarz.

Niedługo potem trzymałem w dłoniach książkę i mogłem przystąpić do weryfikacji zasłyszanych opinii.

Książka jest naprawdę godna uwagi i polecenia. Pierwsze co się rzuca w oczy to bardzo elegancka i klimatyczna szata graficzna, twarda oprawa i świetnej jakości papier – nikt tu nie oszczędzał. Na pierwszy rzut oka widać, że powstała z pasją i została stworzona przez ludzi, którzy „czują temat” – motocyklistów.

Zaglądając do środka ujrzymy zbiór kilkudziesięciu tekstów zróżnicowanych pod względem formy: od szczypty poezji poprzez prozę po komiks.

Z „Gawędami” nie można się nudzić. Na 320 stronach znajdziecie wciągające opowiadania o motocyklowej codzienności: podróżach, zlotach, maszynach, marzeniach i niezapomnianych osobowościach w tonie humorystycznym jak i refleksyjnym. Książka bawi, wzrusza i uczy.

Wszystkie elementy motocyklowej rzeczywistości są bliskie polskiemu motocykliście, nie zawsze posiadającemu wypasiony sprzęt, ale zawsze realizującemu swój motocyklizm z pasją bez żebrania o jakichkolwiek sponsorów. „Gawędy Motocyklowe”, chciałoby się rzec, pokazują motocyklistę szczęśliwego.

Można śmiało stwierdzić, że publikacja jest strzałem w dziesiątkę, a pomysł gawędzenia za pośrednictwem książki o wietrze we włosach, podróżach, pasji i przygodach, czyni nasz motocyklowy światek bogatszym.

„Gawędy” wniosły powiew świeżości w nasz skostniały, ubogi i skomercjalizowany rynek pseudo publikacji dla motocyklistów. W dodatku zespół Wydawnictwa Motocyklowego deklaruje wydawanie tylko takich książek. Na swojej stronie już przedstawia kolejną pozycję, która ma się ukazać w pierwszej połowie 2012 roku. To inicjatywa, którą trzeba wspierać!

M.S

 


 

serce

"Serce motocyklisty"

"Serce Motocyklisty" to zbiór kilkudziesięciu tekstów dotyczących pasji autora związanej z motocyklami, jazdą, regionem i ludźmi.
Autor Mariusz Sawa przedstawia swoją wizję pasji motocyklowej poprzez opis ludzi, motocykli, wydarzeń i miejsc.
Jako historyk stara się pokazać z perspektywy motocyklowego siodła piękno Hrubieszowszczyzny i jej bogactwo historyczne, a także przypomina motocyklistów, których nie ma już wśród nas (np. Zdzisława Czajkowskiego czy Mariana Deca). Książka powinna zainteresować nie tylko motocyklistów.
Wspaniale napisane i wzajemnie korelujące teksty prowadzą nas w świat widziany oczyma autora. Razem z nim podróżujemy, wspominamy, przeżywamy, wzruszamy się i śmiejemy... zmieniamy swoje spojrzenie na motocyklową rzeczywistość - dojrzewamy.

Dzięki różnorodności formy i poruszanych tematów Mariusz nie pozwala nam się nudzić... Tę książkę nie tylko warto przeczytać - do niej należy wracać.

 
Copyright © Klub Chińskich Motocykli - 2010 (design Agnes
)