close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

KEEWAY 125

Re: KEEWAY 125

Postautor: Mxre2008 dodano: 25 kwie 2015, 07:42

A folia nie wytrze się , myślałem o krawacie , chociaż sam nie wiem :zalamka:
Awatar użytkownika
Mxre2008
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 paź 2014, 19:00
Lokalizacja: Żory
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: KEEWAY 125

Postautor: Hawk1985 dodano: 25 kwie 2015, 13:57

Szybkie pytanie, dostaliście do swoich Superlightów komplet kluczy?
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1652
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: KEEWAY 125

Postautor: Gixer dodano: 25 kwie 2015, 14:01

Hawk1985 pisze:Szybkie pytanie, dostaliście do swoich Superlightów komplet kluczy?


Postautor: jacek.rc dodano: 08 kwie 2015, 22:13
To urwisy :kicha: ,ja miałem zestaw kluczy ,wprawdzie wyglądał bardziej chińsko niż motorek ,ale był śrubokręt uniwers. -+,klucz do świecy ,dwa klucze płaskie i imbusy.
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: KEEWAY 125

Postautor: Nowicjusz dodano: 25 kwie 2015, 17:50

Ja nie dostałem żadnych kluczy nawet do świec :( łotry sam się musiałem zaopatrzyć ;p
Nowicjusz
Awatar użytkownika
Nowicjusz
Forumowicz
 
Posty: 83
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:58
Lokalizacja: Śląskie Bytom
Motocykl: Keeway superlight 125
Tel. kom.: 601335530
Płeć: mężczyzna
Komunikator: gg22190948
Wiek: 58

Re: KEEWAY 125

Postautor: Mxre2008 dodano: 25 kwie 2015, 19:15

Do swojego też nie dostałem żadnych kluczy . Szkoda też , że KSL nie ma żadnego schowka . Ja założyłem siatkę na siodełko , sakw nie kupuję , bo mieszkam i parkuję na blokach - więc wiadomo :( Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Mxre2008
Forumowicz
 
Posty: 16
Rejestracja: 02 paź 2014, 19:00
Lokalizacja: Żory
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: KEEWAY 125

Postautor: Hawk1985 dodano: 25 kwie 2015, 21:13

Mxre2008 pisze:Do swojego też nie dostałem żadnych kluczy . Szkoda też , że KSL nie ma żadnego schowka . Ja założyłem siatkę na siodełko , sakw nie kupuję , bo mieszkam i parkuję na blokach - więc wiadomo :( Pozdrawiam :)

Ma schowek na narzędzia, miejsce po lewej obok zaznaczonego prze zemnie na czerwono obszaru
Obrazek
Niestety większość matowych Superlightów ma plastiki po bokach montowane na imbusy wiec aby się tam dostać potrzebny jest klucz.

Mało tego jest dedykowany zestaw narzędzi z którego zostaliśmy orznięci
Obrazek
Dziś serwisant w Jaworznie powiedział mi że oni do każdego motocykla dodawali zestaw kluczy - był dołączony.

Z każdą chwilą zaczynam żałować że kupiłem motocykl w TG które ktoś tak zachwalał. Odprysk na baku pryśnięty sprayem, luz główki ramy który można było odkręcać palcami, brak kluczy które inni dealerzy dawali, niby detale ale jak się zbierze wszystko do kupcy człowiek zaczyna się wkurwiać :wrr:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1652
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: KEEWAY 125

Postautor: rafip dodano: 25 kwie 2015, 22:05

kilka spostrzeżeń ode mnie. Przepraszam za chaotyczną pisownie ale dzieci mi leżą na laptopie :D

też kupiłem w TG bo też czytałem, że ktoś zachwalał ten sklep i serwis. Zamierzam podjechać do Rudy Śląskiej do serwisu i poprosić aby posprawdzali czy wszytko ok, może przy okazji wymienię olej, warto? Zrobiłem dopiero 400 km i mam uwagę, przy wjeździe na dziurę lub jak zjeżdżam z krawężnika gdzieś z przodu słyszę stukot. Myślałem, że to zegary ale sprawdzałem i trzymają się dobrze. Może macie podobny problem a może ten typ tak ma? (jestem pedantem i czasami przesadzam)

Co do użytkowania motorka to pierwsze wrażenia bardzo pozytywne zwłaszcza, że to mój pierwszy motorek. Wygląd rewelacyjny, ludzie robią sobie przy nim zdjęcia. Na niskich obrotach pyrka bardzo przyjemnie.
Jednak... z biegiem km zauważam, że brakuje trochę mocy. Wiem, że zaraz ktoś powie że jeszcze po dotarciu będzie ciut lepiej ale jednak. Max jaki udało się osiągnąć to 100km ale nie forsowałem dalej. Poza tym widać, że silnik ciężko już wtedy pracuje. Ogólnie przy wysokich obrotach dźwięk silnika staje się mniej przyjemny.

Dziś pokonałem odległość z Częstochowy do Ogrodzieńca i powrót (w sumie 120km) Niestety rodzinka w samochodzie przede mną i nie polecam takiej jazdy :) Ale co zrobić jak teściowa nie chce z dziećmi zostać...
Awatar użytkownika
rafip
Klubowicz
 
Posty: 849
Rejestracja: 23 mar 2015, 22:21
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: Piaggio MP3 LT Sport
Tel. kom.: 691829631
Płeć: mężczyzna
Wiek: 43

Re: KEEWAY 125

Postautor: jacecek dodano: 25 kwie 2015, 23:03

rafip pisze:(...) przy wjeździe na dziurę lub jak zjeżdżam z krawężnika gdzieś z przodu słyszę stukot. Myślałem, że to zegary ale sprawdzałem i trzymają się dobrze. Może macie podobny problem a może ten typ tak ma? (jestem pedantem i czasami przesadzam)

Przyczyną może być luz na łożyskowaniu główki ramy. Jednak myślę, że to wina przednich amortyzatorów.
Poczytaj tu viewtopic.php?f=19&t=5391
pozdrawiam - jacecek
Awatar użytkownika
jacecek
Klubowicz
 
Posty: 649
Rejestracja: 16 paź 2011, 00:27
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Motocykl: Honda CTX 700 D
Tel. kom.: 668842471
Płeć: mężczyzna
Wiek: 66

Re: KEEWAY 125

Postautor: Hawk1985 dodano: 25 kwie 2015, 23:51

rafip pisze:też kupiłem w TG bo też czytałem, że ktoś zachwalał ten sklep i serwis. Zamierzam podjechać do Rudy Śląskiej do serwisu i poprosić aby posprawdzali czy wszytko ok, może przy okazji wymienię olej, warto? Zrobiłem dopiero 400 km i mam uwagę, przy wjeździe na dziurę lub jak zjeżdżam z krawężnika gdzieś z przodu słyszę stukot. Myślałem, że to zegary ale sprawdzałem i trzymają się dobrze. Może macie podobny problem a może ten typ tak ma? (jestem pedantem i czasami przesadzam)

Ja tam jestem prawie pewien że też masz luz łożyska główki ramy, do sprawdzenia tego będziesz potrzebował drugiej osoby: stawiasz motocykl na stopce centralnej i siadasz na nim tak aby przednie koło było w powietrzu, zapierasz się a ktoś chwyta od przodu widelce i rusza do przodu i do tyłu. U mnie był taki luz że śrubę można było dokręcać palcami, na zdjęciu ma samym dole masz widoczną śrubę (ta pod napisem keeway na kierownicy http://i.imgur.com/DXxmuTT.jpg ) sprawdź czy można ją dokręcić palcami.
Co ciekawe na przeglądzie w Tarnowskich Górach mieli mi zmniejszyć ten luz - ktoś mi mówił że to masę robotę bo trzeba zdjąć kierownice, odkręcić lagi etc - tam tak mi to "zrobili" ze luz mam nadal a śrubę skręcili tak mocno że blokuje kierownice, nie potrafię tego wytłumaczyć musiałbym napisać.

Napisze jeszcze ciekawostkę, motocykl zaczął mi gasnąć po wrzuceniu na luz, przy próbie ruszania na skrzyżowaniu, przy dojerzdzaniu na luzie a potem wrzucaniu biegu, przy trzymaniu motocykla na biegu (na sprzęgle).
Dziś przy okazji podjechałem do serwisu w Jaworznie i powiedziałem o objawach, padły odpowiedzi: regulacja gaźnika, świeca, ... mówię ze gaźnik mi regulowali w czwartek, ale to zaczęło się dziać wcześniej i mnie oświeciło, w TG poprosiłem o wymianę świecy mówiłem "mogę podać symbol fabrycznej świecy" pracownik odpowiedział "ngk ma inne symbole, wiemy jaką dać"
Założyli mi DPR 7EA-9, serwisant w Jaworznie powiedział że oni w tych silnikach dają DR8EA, zmienił mi świecę i po przejechaniu 40 km problem nie wystąpił.

Człowiek się nie zna i liczy na serwis, a oni odpierdalają takie rzeczy. Gdyby nie rady innych serwisów i Teścia z kolegami motocyklistami to bym jeździł z luzem główki co jest niebezpieczne :zalamka:
Ehh znów się człowiek niepotrzebnie stresuje przed snem.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1652
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: KEEWAY 125

Postautor: rafip dodano: 26 kwie 2015, 00:00

jutro postaram się to sprawdzić. dzięki chłopaki.

co do TG to wychodzi na to, że trzeba omijać... z tego co wiem to gościu, który mi przywiózł motocykl kupiony właśnie w TG twierdził, że jest mechanikiem i obsługuje nie tylko sklep w TG.
Ale ja nie mam jeszcze doświadczenia z serwisem w TG więc już nie będę kreował domysłów.

Pozdro
Awatar użytkownika
rafip
Klubowicz
 
Posty: 849
Rejestracja: 23 mar 2015, 22:21
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: Piaggio MP3 LT Sport
Tel. kom.: 691829631
Płeć: mężczyzna
Wiek: 43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Keeway

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości