close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zipp remont silnika :)

Zipp remont silnika :)

Postautor: Negro dodano: 11 kwie 2019, 09:46

Cześć mam Zipp-ka od kilku miesięcy i kupiłem go za małe pieniądze :) może dlatego ze z chin :)
stał u poprzednika 7 lat w garażu - całe 5km najechanego przebiegu
i dalej schody :D wymieniłem płyny i cała zima czekania aby pojeździć i .... panewki na korbach zmielone :)
zastanawiam się czy to ja za bardzo przegiąłem z manetką czy stanie tyle czasu w bezruchu.
tak czy siak 140km i remont :)
wrzucę fotki jak się dowiem jak to tutaj zrobić bom nowy :) a fotografuje po kolei
czymajta za Świeżaka kciukory :) :rad:
Negro
Forumowicz

Motocykl: Zipp roadstar 250

Re: Zipp remont silnika :)

Postautor: Luca dodano: 11 kwie 2019, 10:43

Negro pisze: .... panewki na korbach zmielone :)
zastanawiam się czy to ja za bardzo przegiąłem z manetką czy stanie tyle czasu w bezruchu.

No to niestety poważny remoncik będzie.
Brak smarowania (np. zatkany jakiś kanalik), albo ostre pałowanie na zimnym silniku.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz

Motocykl: był Jinlun 250 jest XVS 1100

Postautor: Negro dodano: 15 maja 2019, 15:51

Remoncik zrobiony wał z korbowodami nowiutkie pachnące.
odpala od dotknięcia ale ...
jest słabiutki, świeca na pierwszym garnku czarna od sadzy, na drugim normalna, na wolnych obrotach po zagrzaniu chodzi spokojnie czasami sam przyspiesza i zwalnia obrotami, po dodaniu gazu strzela w tłumik.
i mam wrażenie ze słyszę łańcuszek rozrządu ( a wszystko prawidłowo ustawione na znakach) - jest możliwe ze jest luźny po stronie ślizgacza i napinacz tego juz nie dociągnie ??
Negro
Forumowicz

Postautor: Luca dodano: 17 maja 2019, 10:59

Luzy zaworowe ustawione prawidłowo?
Może pierścień na tłoku pękł przy wkładaniu cylindra i nie ma kompresji?
No i jeszcze gdzie fotki z remontu?
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz

Postautor: Negro dodano: 17 maja 2019, 16:23

fotki jeszcze nie ogarnięte jak je tu wsadzić :)
a powiedz mi czy ma znaczenie jak ustawiam sie na znaki podczas zakładania łańcucha w ktorą strone krece wałem ?(a są dwa)
po załorzeniu pierszego łancucha obracam na drugi znak i teraz w prawo czy w lewo ?? ma to znaczenie ?
Negro
Forumowicz

Postautor: Luca dodano: 20 maja 2019, 11:02

Negro pisze:fotki jeszcze nie ogarnięte jak je tu wsadzić :)
a powiedz mi czy ma znaczenie jak ustawiam sie na znaki podczas zakładania łańcucha w ktorą strone krece wałem ?(a są dwa)
po załorzeniu pierszego łancucha obracam na drugi znak i teraz w prawo czy w lewo ?? ma to znaczenie ?

W którą stronę kręcisz wałem nie ma znaczenia, ale położenie znaków względem siebie już ma. Najprościej było przed rozbiórką zrobić fotkę i potem złożyć tak samo.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz

Wróć do Zipp Roadstar