close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

zacisk hamulca przod/brzeczenie/luz zaworowy raven 250 2009

Re: zacisk hamulca przod/brzeczenie/luz zaworowy raven 250 2

Postautor: lysy11 dodano: 06 maja 2019, 10:03

eNgine dzieki za rade. a co z tym zaworem od dopalania? klikanie swiadczy o jego zuzyciu czy normalne ze tak halasuje? dzis moze uda mi sie nagrac o co dokladnie mi chodzi
lysy11
Forumowicz
 
Posty: 8
Rejestracja: 03 maja 2019, 14:28
Motocykl: Zipp raven 250 2009
Płeć: mężczyzna

Re: zacisk hamulca przod/brzeczenie/luz zaworowy raven 250 2

Postautor: eNgine dodano: 07 maja 2019, 13:42

To jest zupełnie normalny dźwięk jego pracy - przynajmniej w moim od nowości tak pracował. Jak Ci bardzo przeszkadza to można odłączyć i zaślepić podciśnienie i samo miejsce gdzie wchodzi do cylindra (kolektora wydechowego), będzie ciszej ale i katalizator pewnie nie będzie poprawnie pracował.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: zacisk hamulca przod/brzeczenie/luz zaworowy raven 250 2

Postautor: Set666 dodano: 20 lip 2019, 17:47

Cześć kolego
W sprawie metalicznego dźwięku to sprawdź sobie dokładnie mocowanie kolanek wydechu z głowicą. bardzo lubią się popuszczać śruby i wypalać uszczelki . Ja jak miałem rometa r 150 to praktycznie rozkręciłem i rozebrałem cały rozrząd bo myślałem że to od tego . Dopiero przy składaniu ( jak nie było oryginalnych uszczelnień ) zrobiłem uszczelkę z blachy miedzianej i nagle problem zniknął . Moim zdaniem winą tego odgłosu było obijanie się kolanka wydechu o elementy mocowań . Teraz w hondzie mam uszczelnienia prawdopodobnie z domieszką azbestu i po upływie ponad 30 lat są w idealnym stanie
Pozdrawiam
Romet r 150 chopper 2009 ---> honda cb 400N 1982-->honda st 1100---> ???
Set666
Forumowicz
 
Posty: 111
Rejestracja: 24 lis 2018, 23:55
Motocykl: Honda cb 400 1983
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Poprzednia

Wróć do Zipp Raven

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości