Rdza na wydechu

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Rdza na wydechu

Postautor: oleńka dodano: 22 mar 2012, 18:19

Są specjalne farby w spray imitujące chrom, tyle że musisz poszukać tych odpornych na wysokie temperatury, bo inaczej zejdzie Ci wszysko od pierwszego kopa.
Np. te by się nadały :
http://www.chemmot.com.pl/produkty/high ... ature.html

A tu masz cynk w spayu też podobno odporny :

http://www.moto-akcesoria.pl/cynk-w-spr ... ml,p,50394
Awatar użytkownika
oleńka
Sympatyk
 
Posty: 1848
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Wałbrzych/Ząbki/ UK
Motocykl: moto zastępcze HD :D
Płeć: kobieta
Komunikator: GG3705538

Rdza na wydechu

Postautor: narwhals dodano: 22 mar 2012, 19:28

Mam czarną farbę w spray'u tego producenta co oleńka podała link do moto-akcesoriów, ale się nie wypowiem na temat jakości bo jeszcze nie malowałam - przed wyborem trochę poczytałam i raczej ludzie w większości byli zadowoleni. Z malowaniem czekam na kilka cieplejszych dni pod rząd, żeby szybko wyschło na słonku, bo póki co po zimie z moim kolankiem jest lepiej niż się spodziewałam.

Mogę się podzielić tym co się dowiedziałam po lekturze w internecie: to co chcesz malować - wiadomo - odrdzewione i odtłuszczone , i myślę że lepiej bezpośrednio nałożyć farbę/lakier, bo podkład antykorozyjny może ci potem zacząć odłazić pod wpływem temperatury (ideałem byłaby farba antykorozyjna odporna na temperaturę, ale nie wiem czy coś takiego dostaniesz ;)). Możesz nałożyć kilka cieńszych warstw farby to powinno dłużej i lepiej trzymać niż pojedyncza grubsza, tylko każda warstwa musi wyschnąć przed nałożeniem kolejnej więc to trochę pracy i czasu (ile ma schnąć to już zależy od farby). No i po wyschnięciu w opisie większości farb jest napisane żeby porządnie wygrzać w temperaturze pracy, czyli kilkadziesiąt km śmignąć :)). Ale żeby to jakoś wyglądało to chyba będziesz musiał przeszlifować i pomalować całe kolanko, bo jakoś nie widzę takiego punktowego zamalowania, chyba że coś źle zrozumiałam.

Możesz jeszcze zerknąć na srebrzankę (taką do wydechów widziałam w Castoramie i kosztowała chyba kilkanaście zł), też się podobno sprawdza, sama bym pewnie kupiła gdyby nie kolor.
narwhals
Forumowicz
 
Posty: 39
Rejestracja: 17 wrz 2011, 20:12
Lokalizacja: Gdańsk
Motocykl: Junak 123
Tel. kom.: 507481343
Płeć: kobieta
Wiek: 33

Rdza na wydechu

Postautor: Karol dodano: 22 mar 2012, 20:40

Malować chcę jak najbardziej punktowo, bo 85-90% chromu jest w dobrym stanie, a głównie pod spodem rury jest lipa, a tego i tak nikt nie widzi.

Mam cynk w sprayu, ale do 300 stopni, a to chyba będzie za mało, a cynk z moto-akcesorii jest trochę poza moim zasięgiem finansowym ;)
Spróbuję załatwić jakiś odrdzewiacz, a potem przejadę srebrnym lakierem termincznym Boll, albo bezbarwnym z Deco Color (tani jak barszcz) i może da radę.

:dzieki: dziewczyny!
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Forumowicz
 
Posty: 1076
Rejestracja: 02 lip 2010, 17:27
Lokalizacja: Toruń
Motocykl: Chituma CTM250-3 Fastran
Tel. kom.: 602356890
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 10691947
Wiek: 41

Rdza na wydechu

Postautor: Karol dodano: 28 mar 2012, 23:12

No to jedna rura zrobiona. Ładna cienka warstewka lakieru żaroodpornego w newralgicznych miejscach, rdza idealnie pokryta, choć lakier raczej nie kocha chromu (powierzchnia powinna być porowata, nie gładka).
Jak można zobaczyć na focie, to wizualnie szału nie ma - lakier jest matowy i dosyć się odróżnia od chromu, no ale kto mi będzie pod moto zaglądał ;)

Dla porównania:
Before
Obrazek
After
Obrazek

Minus jeszcze jest taki, że lakier spłynął w niektórych miejscach tam, gdzie nie powinien i muszę to teraz jakoś doczyścić, ale generalnie jestem zadowolony :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Forumowicz
 
Posty: 1076
Rejestracja: 02 lip 2010, 17:27
Lokalizacja: Toruń
Motocykl: Chituma CTM250-3 Fastran
Tel. kom.: 602356890
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 10691947
Wiek: 41

Rdza na wydechu

Postautor: skopi dodano: 29 mar 2012, 19:56

załatw sobie przedłuzki widelca przez co podniesiesz przód choc o 2-3 cm i nie będziesz walił kolankami w krawężniki,ja też tak mialem i teraz mam spokój
Awatar użytkownika
skopi
Forumowicz
 
Posty: 1181
Rejestracja: 25 maja 2009, 22:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Motocykl: Fastran FR250-3
Tel. kom.: 792108065
Płeć: mężczyzna
Wiek: 60

Rdza na wydechu

Postautor: Biały dodano: 10 maja 2012, 20:26

Karol pisze:Ubiegły rok był dla moich wydechów niespecjalnie szczęśliwy, zawadziłem kilka razy kolankiem o krawężnik i oto efekt:
Obrazek

Są szanse jakoś zabezpieczyć to miejsce ?? Planuję:
- usunąć rdzę jakąś polerką typu Sonax
- nałożyć neutralizator rdzy, jakiś epoxydowy Brunox lub minię
- zamalować cynkiem w sprayu

Czy to ma szanse trzymać się rur ?


Cynkować można dwojako galwanicznie i ogniowo z czego drugi sposób jest trwalszy gdyż element jest zanurzony w stopie cynku o temp. 455 °C. i aby był podobny do chromu to trzeba by jeszcze element pasywować. Ale to i tak góra pół roku potem robi się szary kolor a Spray w cynku będzie widoczny po za tym to tylko farba cynkowa a nie prawdziwy cynk i na kolanie może za jakiś czas odłazić.
ale może spróbuj ten sposób który przedstawiono na forum virago sam musiałbym spróbować.
Link do tematu:
http://www.virago.com.pl/viewtopic.php?f=4&t=10878
Awatar użytkownika
Biały
Forumowicz
 
Posty: 101
Rejestracja: 19 mar 2010, 13:00
Lokalizacja: Ujście
Motocykl: Honda NC 700X
Płeć: mężczyzna
Komunikator: Skype:krzychu7517
Wiek: 52

Rdza na wydechu

Postautor: mike_russ dodano: 12 maja 2012, 19:00

Obawiam się że ten sposób to do rur ze stali nierdzewnej. Warstwa chromu jest tak cienka, że po interwencji szlifierką nie zostanie z niej nic...
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 43

Poprzednia

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron